YKS Online Tercih Danışmanlığına dair…

Merhabalar, ben Muhammet Eroğlu. Rehber Öğretmeniyim.

İlk tercih danışmanlığı serüvenine 2007 yılında Denizli Atılım Dershanesinde başladım. O günden bu güne bir çok farklı kurum ve kuruluşun çatısı altında rehber öğretmenlik görevime devam ederken sezon sonunda da doğal olarak tercih danışmanlığı da asli görevimiz oldu.
12 yılın ardından İlk kez 2018 yılı itibari ile arada hiçbir kurum ve kuruluş olmadan ülke genelinde tamamen birebir online görüşmelerle 2018 YKS’de toplam 156 öğrenci tercih görüşmesi yapılmıştır. 2019, 2020 ve 2021’de de ekibi büyüterek çok daha fazla öğrenciye hizmet verilmiştir


Eğer karşınıza şans eseri çıkmış ve bana/yapılan işe dair herhangi bir fikriniz yoksa lütfen önce bir süre canlı yayınlarıma katılarak beni tanımaya çalışınız.

Sosyal medyada hiç kimse yaptığı işe toz kondurmayacağı için sadece para için bu dönemde bir anda tercih danışmanı olan da, rehber öğretmeni ama ilk kez tercih yapacak olan da (tecrübesiz), üniversite öğrencisi olmasına rağmen kendisini tercih danışmanı diye tanıtan da, instagram sayfası olup, çok takipçisi olmasından kaynaklı bir özgüvenle ek gelir elde etmeye çalışanı da kendisini size “UZMAN” olarak tanıtacaktır.

Bu sebepten dolayı danışmanlık alacağınız kişinin künyesini bilmek ve bu sürece dair bilgisini, yaptığı canlı yayınları izleyerek güvenilir olduğuna emin olmak önemlidir.

Bu iş 1 kere yapılır ve 1 senelik emeğinizi yanlış bir tercih listesi hazırlatarak çöpe atamazsınız. Bu sebepten dolayı karar vermeden önce danışmanın tecrübesinden emin olunuz.


Online Tercih Danışmanlığı aşağıdaki plana göre yapıacaktır;

Görüşmeler Online Görüntülü yapılır. (İsteğe göre sesli arama da olabilir.) Süre 30 dakikadır. Toplam 2 görüşme yapılacaktır.
İlk görüşmede başarı sırasına ve öğrencinin istediği bölümlere göre geniş bir taslak liste oluşturulur. (Sıralasının yetebileceği tüm bölümler çıkartılır.)

2. görüşmeye kadar oluşturulan bu taslak listeyi biraz eritmenizi isteriz. (Araştırma yapıp kesinlikle gitmek istemeyeceğiniz yerleri silip kalanlar üzerinden 2. görüşmede kesin listeyi oluşturup sıralamak için.)

2. görüşmede elinizde kalan yerler üzerinden yorumlamaya başlanır ve istek/gelme ihtimali yüksek olan yerlerden başlanarak listeye son şekli verilir.


Liste hazırlandıktan sonra size üniversite kodlarıyla birlikte listeyi whatsapptan HEMEN GÖRÜŞME SONUNDA gönderilir. Tek yapmanız gereken verdiğimiz sırayla üniversite kodlarını ösym’ye girmek olacaktır.

Ücrete dair bilgilendirme instagram hesabı üzerinden verilecek olup, instagram.com/danisman_akademi hesabına DM’den Online Tercih Danışmanlığı yazmanız yeterli olacaktır.

Twitter
YouTube
Instagram