İdeal bir  Yks Çalışma Programı için öncelikle bazı konulara açıklık getirmek gerek. Öncelikle hepinize merhabalar. Eğer şu an benimle ilk kez karşılaşıyorsanız baştan bir açıklama yapayım ki “noluyor yahu” demeyin 🙂

Arkadaşlar, eğer sosyal medyada çokça gezenlerdenseniz bu “tyt çalışma programı” “ayt çalışma programı” “yks çalışma programı” başlığı altında önüne gelenin program hazırladığını da biliyorsunuzdur. Kendimi kısaca tanıtmama izin verin lütfen; Ben Muhammet EROĞLU, 10 yılı aşkındır devlet okulları, dershaneler, etüt merkezleri ve özel vakıf okullarında görev yapmış bir rehber öğretmenim. (Denizli Pamukkale Üniversitesi Felsefe mezunuyum fakat kısmet hiç felsefe grubu öğretmenliği yapmadım, formasyon ve hizmet içi eğitimin ardından direk rehber öğretmen olarak göreve başlayanlardanım) Dolayısıyla tüm meslek hayatım lise ve mezun grubu üniversite sınavına hazırlamakla geçti. İşin özel kısmı ise çalıştığım kurumların neredeyse hepsinin kurumsal olması, derece öğrencileriyle çalışması, öğrencilerin fen lisesi grubu olması ya da mezunsa da iyi bir dereceyle mezuna kalıp daha iyiyi istemesi oluşturdu.

Diğer taraftan online koçluk sayesinde Türkiye’nin her yerinden ve her seviyesinden öğrencimin olması da genel olarak öğrenci profilini anlama ve seviye farklarını kavrama noktasında çok büyük bir tecrübe oldu.

Tyt  Ayt Çalışma Programı Kişiye Özel Olur

Şimdi bu genel profili çizdikten sonra öğrenci çalışma alışkanlıkları, program hazırlayıp uymamaları, sıralı konu listesi yapıp, düzenli test çözmesine rağmen netlerde artış olmaması, hangi konulara ağırlık vereceğinin bilinmemesi, hangi kaynakların öğrencinin seviyesine uygun olup olmadığı, öğrencinin hangi tempoda çalışması gerektiği, hedefine giden yolda onun gibi kaç bin öğrenci olduğu ve hangi tempoda çalıştıkları, düzenli tekrar dediğimiz şeyin nasıl olması gerektiği, dinlenme aralıkları, dizi film tv telefon kullanımı sıklığı, hangi aylarda tempo artar hangi aylarda motivasyon düşer ve motivasyon artışı nasıl kazanılır vb soruların cevabı noktasında uzun yıllardır binlerce örnekle çalıştığım için çok net şunu söyleyebilirim ki buradan size paylaşabileceğim ORTAK BİR PROGRAM ÇERÇEVESİ YOKTUR!

 

Dikkat ettiyseniz tüm program yazarları sosyal medyada paylaştıkları programların altına dipnot yazarlar ve derler ki bu ortalama bir öğrenci için hazırlanmıştır. Ortaya konuşmanın anlamı yok, bizim derdimiz direk x öğrencisi için hedef belirleyip, o hedefi tüm sınav yılına yayıp, kısa orta ve uzun vadeli planlamalar ile öğrencinin tüm yolu net bir şekilde görmesini sağlayıp temposunu belirleyip sıkı bir antrenmana sokmaktır.

Eğer yazıyı sıkılmadan buraya kadar okuyabilmişsen sana bir tablo vermeyeceğimi de fark etmişsindir. Bizim meselemiz balık vermek değil, balık tutmayı öğretmektir.

Eğer instagram’dan @danisman_akademi ‘yi takip edebilir ve canlı yayınlara katılabilirseniz çalışma alışkanlıkları adına yapılan yanlış ve doğruları ve yöntem teknik belirleme çalışmalarına katılıp balık tutmayı öğrenebilirsiniz.

İdeal Bir Tyt Ayt Yks Çalışma Programı İçin

Sizi germek istemiyorum ama samimi itirafımı da yapmam gerekiyor. Sınava hazırlık sürecinde neredeyse her öğrencinin kusursuz bir çalışma programına ihtiyacı kaçınılmazdır. Kafana göre takılıp, sadece zaten yapabildiğin konulara yüklenip, sorusunu çözerken sadece zevk aldığın soru tarzlarını çözüp, belli bir alışkanlık haline gelmiş çalışma saat aralığı olmadan, sana özel yöntemi belirlemeden, kendi tekniğini oluşturmadan paldır küldür çalışarak günlük 10 saat çalışsan da bizim sıkı çalışan grup dediğimiz ilk 40 binlik grubun içine giremezsin.

Bu yüzden program senin için parmak izin olmalı. Her adayın nasıl ki parmak izi farklı ise programı da farklı olmalıdır. Herkesin eksik olduğu konu, öğrenme hızı, kavrama süresi farklıdır. Bunca etken varken herkesi tek kalıba uydurmak mümkün değildir.

 

TYT Konu Analiz Çizelgesi

AYT Konu Analiz Çizelgesi(TM)

Ayt Konu Analiz Çizelgesi(TS)

Ayt Konu Analiz Çizelgesi(MF)

Ayt Konu Analiz Çizelgesi(Dil)

 

Lütfen instagram’da @danisman_akademi yi takip ediniz.

 

Sevgiler

Muhammet EROĞLU

DANIŞMAN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitter
YouTube
Instagram