2 yıllık sınava hazırlık süreci boyunca çalıştığım tyt ayt Youtube kanalları’nı ve siteleri sizler için derledim.

Bu kanallar ile çalışırsanız herhangi bir konu eksiğiniz olacağını düşünmüyorum. Her insan farklıdır ve benim gayet iyi anladığım bir kanalı başka biri anlayamayabilir veya sevmez bu gayet doğaldır. Bu yüzden forumlarda önerilen alternatiflerini de ekledim.  TYT – AYT süreci boyunca bu kanallar ile çalışıp eksiksiz bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Tek derdiniz yapamadığınız soruları çözdürmek olur. Konu kısmınızda gönül rahatlığıyla bu kanallar ile çalışabilirsiniz. Eğer saatlerce masaya kendi iradenizle oturabileceğinize inanıyorsanız TYT – AYT süreci için bu tyt ayt youtube kanalları  sizin için ideal.

26.08.2018 Sizden gelen istekler üzerine ekstra kanallar ekledim. Bu kanalları eklerken de

https://eksisozluk.com/entry/80592698 numaralı entryden yazarın bilgisi dahilinde alıntılar yaptım.

Tyt Ayt Youtube Kanalları ve Önerileri

(* işareti olanlar benim kullandıklarımdır.)

Matematik

Barış Ayhan /Behzat Rasuli (Ücretli) *

Ceyhun Hoca (Youtube):Mat2 konularında yani logaritma, limit, türev integral de rengarenk serisi konuyu tamamen anlamanıza yeter.Geometri playlisti de çok iyidir.

Hocalara Geldik (Youtube)

 

Kimya

Kimya Adası (Youtube)*

Bizim Kimyamız (Ücretli) *

Hocalara geldik

 

Fizik

Umut Öncül (Youtube)*

Hocalara geldik(Youtube)

Fizik Makinesi(Youtube):Bu hocamızın konu anlattıktan sonra ardından çözdüğü sorularla istemezseniz bile konuyu öğrenirsiniz, çok iyidir.

Ertan Sinan Şahin(Youtube):Konu anlatım olarak çok iyidir. canlı yayınlarla 2 ayda tüm konuları beraber bitirdikleri oldu.

Özgür Fizikçi(Youtube):Denemelerini kendisi hazırlayıp yayılıyor, konu anlatımına pek bakmasam da denemelerinin kalitesi iyidir.

Biyoloji

Bekir Avşar (Youtube)*

Selin Hoca (Youtube):Biyolojide de bu hocamızı tek geçerim. Adım adım biyoloji serisi çok ayrıntılıdır ama her şeyi öğrenirsiniz. biyokamp serisi ise daha az ayrıntı ama direk sınava yönelik bilgileri içerir. zamanınız varsa, tıp istiyorsanız, biyolojiye özel ilginiz varsa adım adım biyoloji serisini, yok hocam ben mühendis olacağım bu sınavda biyolojiyi tam yapayım bir daha yüzünü görmeyeyim diyorsanız biyokamp serisini bitirin.

Fundamentals Biyoloji (Youtube)

 

Geometri

Barış Ayhan /Behzat Rasuli (Ücretli) *

Ceyhun Hoca(Youtube): Mat2 konularında yani logaritma, limit, türev integral de rengarenk serisi konuyu tamamen anlamanıza yeter. Geometri playlisti de çok iyidir.

Metin Hocam(Youtube):Bu hoca benim için geometrinin babasıdır. Geometriyi bir türlü halledemeyen ben bile geometriyi halletim. Konularını da bitirdi. Artık bu sene, her gün yeni konu için video atmış mı diye beklerdim.

 

Türkçe

Önder Hoca- 7/24 Dersteyiz (Youtube)*

 

 

Barış Ayhan /Behzat Rasuli

Benim için matematik ve geometriyi bana sevdiren hocalarım diyebilirim. Konu anlatımları uzundur. Geç başladığınız zaman yetiştirme konusunda sıkıntı yaşarsınız. Erken başladığınızda ise matematik adına herhangi bir sıkıntı çekmezsiniz. İlk senemde geç keşfetmemden dolayı çok üzülmüştüm. Eğer kafanızda soru işareti varsa Hayalkurun’a ücretsiz üyelik açıp tamsayılar ve işlem yeteneği dersini dinleyip “Acaba ben bu adamlarla çalışabilir miyim?” sorusunu kendiniz cevaplamanız en mantıklısı olacaktır.

 

Kimya Adası

Sınava hazırlandığım ilk senemde matematiğimi düzeltmek için vakit harcamaktan kimya dersine zaman kalmamıştı ve kimya bilmeden sınava girmiştim. Mezun senemde TYT – AYT ’ye hazırlandığım dönem ise matematiği hallettiğimden dolayı sıra kimya çalışmaya geldiğinde daha önce hiç çalışmadığım için beni en korkutan dersti.  Hızlıca kimyanın ygs kısmını bu kanalla bitirmiştim ve hiç sıkıldığımı hatırlamıyorum.

Daha sonraları ise hızlı tekrar olsun diye takıldığım yerleri bu kanaldaki videolardan hızlıca tekrar etmiştim.

Tüm videoları gayet eksiksiz ve sağlam

Youtube’taki en iyi kimya kanalı.

 

Bizim Kimyamız

YGS kimyayı bitirdikten sonra uzun bir süre kimya bakmamıştım. Şubat ayına geldiğimizde kimyanın LYS dediğimiz kısmı yani AYT ‘de çıkacak konuları tamamen eksikti.  Kendileri konu anlatım dokümanı verdikleri için tercih etmiştim, yazmaya vakit harcamıyordum ve bu gerçekten bana bayaa vakit kazandırıyordu. Konu anlatımları gayet sağlam sizi çok fazla ayrıntıya boğmadan Ösym’nin sorduğu tarzda kimya sorularına hazırlıyor arada özel sorular da yok değil. 😊 Anlamadığım noktaları  her zaman sorabilmem ve  birkaç saat içinde cevap alabilmem de çok işime yarayan bir olaydı. Bir konuyu unuttuğumu düşündüğümde ise o dosyaladığım dokümanları hızlıca göz gezdirip o konudaki eksiklerimi kapatabiliyordum. AYT kimyayı da 13/13 bekliyorum.

 

Unutmayın kimya bilmeyen insan için bir kabusa dönüşür. Bilen adam için ise en güvendiği derslerin başında gelir.

 

 

Umut Öncül

  1. Sınıf’a geldiğimde fizik benim en sevdiğim fakat en yapamadığım derslerin başında geliyordu. Fiziğe karşı hep ilgim olup fakat fiziği yapamayan bir öğrenci idim.

Videoları uzun gelebilir. Eğer hem not tutup hem de izleyerek ilerlerseniz videoyu bitirdiğinizde o konudan bir sıkıntı çekmezsiniz. Videoları öğretici olduğu kadar eğlencelidir de…

Geç başlamamanızı tavsiye ediyorum. Planlı ve düzenli bir şekilde ilerleyin.

 

Bekir Avşar (Youtube)*

Bu kanala sadece biyoloji kanalı demek haksızlık olur. Kanalda hem rehberlik hem motivasyon , hem de biyolojinin dibine inebileceğiniz videolar mevcut. Üstelik öyle saatlerce süren anlatımları yok. Gayet kısa videolarla biyoloji için sıkıntı çekmeyeceksiniz. Tabii ki not almayı unutmadan. Ne zaman TYT – AYT döneminde ders çalışmaktan sıkılsam Bekir Hoca bir video koymuş oluyor ve beni tekrar masanın başına oturtmayı başarıyordu.

 

Önder Hoca- 7/24 Dersteyiz

Youtube’taki en sağlam Türkçe kanallarının başında gelir. Konu anlatım dokümanını da vermesi sizi not tutma derdinden kurtarır konu anlatımlarında verdiği örneklerin birçoğu sınavlarda karşınıza çıkacağından şüpheniz olmasın.

 

Ekin Abalıoğlu

Denizli

abaliogluekin@gmail.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arşivler