Merhabalar ben Mersin’den Cansu😊

Hedefi diş hekimliği olan ama üç ay öncesine kadar bunun sadece hayalini kuran biriydim. Canım hocamla on ikinci sınıfın yazında karşılaştım. Hatta şöyle söyleyeyim, ÖSYM sonuçlarının açıklandığını Muhammet hocanın canlı yayınında öğrendim. Tabii ki sonrası da büyük bir trajedi benim için… Hedefim sonucuma uzaydan el sallıyor desem yalan olmazdı. Doğal olarak mezuna kalmaya karar verdim. Büyük bir iştahla seneye başladım ama yolunda gitmeyen bir şeyler oluyordu sürekli. Tabii daha vakit olunca insan anlayamıyor ciddiyetini olayın. Benim en büyük sorunum masaya oturunca neye çalışacağıma karar veremememdi aslında. Eksiklerimi biliyorum fakat bunları günlere saatlere nasıl yaymam gerektiğini bilmiyordum. Tabii bir taraftan da canım hocamı stalklamayı ihmal etmiyordum. 😊

Muhammet hoca hikayelerinde kısa kısa öğrenci dönütleri paylaşıyordu. Bugün yarın bugün yarın derken sınava dört ay kala Muhammet hocayla çalışmaya başlayarak hayatımda ki en doğru şeylerden birini yaptım ve aslında bir o kadar da pişmanım ki keşke daha öncesinde başlasaydım. İnsanı o kadar güzel yönlendiriyor ki masanın başında olmanız gereken zamanda eğer değilseniz içinizde korkudan daha çok bir eziklik oluyor öyle diyeyim. Çünkü görüşmelerde o kadar heyecanlı oluyor ki, şunu şimdi çözelim haftaya bu kitap bitince şunu yapalım vs… bazen ben bile bu kadar heyecanlı ve istekli olamıyorum. İşte yapmanız gerekeni yapmadığınızda bu anlar aklınıza geliyor ve minnoş hocamın sözünden çıkamıyorum. Olmadı mı oldu ne kadar kısa bir süredir çalışıyor olsak da benimde bunaldığım, çalışmadığım günler oldu ama karşılığını da çok güzel aldım. Öyle bir cümle ediyor ki böyle eziliveriyor insan karşısında hani sözleriyle dövüyor desem yeridir. Ama doğru yönlendirmelerle adım adım yaklaştım hedefime sayesinde. On dört saatlere çıkabildiğim etütlerle emek vermenin o güzel hazzını yaşadım sayesinde. Sözde on dört saat değil dolu dolu on dört saatlere çıkabilmenin benim için değil kitap bitirmesi konu çalışması bile zulüm olan fizik dersini yapabiliyor olmanın mutluluğunu tadabilmemi sağladığı için ona minnettarım.

Satırlara sığdıramayacağım muhteşem insan buradan size bir kez daha teşekkür ederim. Sınırlarımı aşabileceğim ve hedefime ulaşabileceğim konusunda bana inandığınız için. Tereddütte kalmış arkadaşlar, eğer bu yazımı okuyorsanız bir saniye bile düşünmeyin ve siz de hayatınızda ki en doğru kararlardan birini verin. Ve sınırların ötesinde bir çalışmanın verdiği hazzı yaşayın.  Hoşcakalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitter
YouTube
Instagram